Dřevo kam se podíváte aneb kus přírody v domě

Ať je styl bydlení jakýkoli, prakticky nikdy nešlápnete vedle se dřevem. Dřevo dokáže přinést do domu kousek přírody, interiér zateplit (a to i v přeneseném slova smyslu vizuálně), lze jej využít mnoha způsoby a taktéž jej mnoha způsoby upravovat. Povrchovou úpravou tak docílíte soulad s prakticky jakýmkoli typem interiéru.

Dřevo bývá využíváno často jako základní stavební materiál, případně z něj pořizujeme vnitřní vybavení bytu, ale nelze opomenout i další možnosti jeho využití, a to především na vnitřní obložení stěn. Díky variabilitě povrchové úpravy včetně širokého výběru barev či laků si nemusíte představit hned humpolácký obklad jako v chalupě či klubovně. Obklady stěn mohou být i velmi jemně a decentně působící, mohou sloužit jak k izolaci místnosti, tak pouze esteticky, kdy lze obložit např. jen část stěny či obklad pojmout jako malé umělecké dílo a místnost tak ozvláštnit. Dřevěné schodiště pak může být dalším přírodním doplňkem domu či bytu a kromě toho, že skvěle poslouží, vydrží při správné údržbě roky a byt je pak více útulný než při využití např. betonu.

Dřevěný nábytek je pak oproti obkladům či schodišti běžnou součástí bydlení, ale i ten lze povýšit na zcela jinou úroveň třeba vlastním návrhem solitéru, který vám truhlář vyrobí na míru. Vestavěné dřevěné skříně či šatny jsou pak již v podstatě běžným standardem moderního bydlení. Dřevo je zkratka nesmrtelné, ale jak pro kvalitní obklad stěn, tak pro výrobu nábytku či schodiště na míru se neobejdete bez šikovného truhláře.

Pokud si nejste jisti tím, kterého oslovit, využijte systém poptávky na Poptávej.cz. Poptávka je zcela zdarma a nezávazná. Popíšete svou představu co nejpřesněji, přidat můžete rozměry či fotografie, a pak již jen čekáte na konkrétní nabídky od prověřených dodavatelů a v klidu si vyberete tu, která vám bude vyhovovat nejvíce.

Publikováno v Interier.