Obložení nemovitosti dřevem

Obložení vnitřních stěn v bytě či domě dřevem není určitě nic výjimečného. Byť si někdo vnitřní dřevěný obklad pojí spíše s venkovskými stavbami, při vhodném zpracování a úpravě lze využít dřevěných obkladů i v moderních interiérech.

Dřevo má vynikající izolační vlastnosti a působí příjemným a teplým dojmem. Slouží tak nejen jako dekorační prvek, ale taktéž jako prvek zcela praktický. Využít jej tak lze i na vnější obklady nemovitosti, tedy na obklad fasády. Dům nemusí být obložen zcela, nejčastěji se vyskytují varianty částečných obkladů fasády či obkladu kolem oken, dveří, či obklad štítu stavby apod.

Při řešení obkladu fasády dřevem se obvykle vychází z projektu a architektonického návrhu tak, aby obklad jak rozsahem, tak zpracováním včetně barevného tónu správně ladil se zbytkem fasády a stylem celé stavby. Při využití dřeva na obklad nemovitosti je třeba myslet i na jeho správné ošetření tak, aby obklad dlouho sloužil, ač samozřejmě je nezbytné počítat s nutností pravidelné údržby a ošetřování dřevěných obkladů i v budoucnu.

Určitě se tak neobejdete bez kvalitního dodavatele materiálu, který musí být pro obklad vhodný a stejně tak ve většině případů přijde vhod pomoc odborníka při přípravě a realizaci obkladu. Pokud si nejste jisti na koho a kam se obrátit, můžete zkusit navštívit Firemniprofil.cz, kde naleznete širokou databázi dodavatelů, velmi přehledně roztříděných dle oborů. Dodavatele lze hodnotit, tudíž i vy uvidíte, jak s jejich prací byli ostatní zákazníci spokojeni a následně po realizaci zakázky můžete sami skrze hodnocení přispět a pomoci tak dalším zákazníkům v rozhodování. K dispozici bývá i fotografický materiál, který vám usnadní výběr toho pravého dodavatele. Kontakty na jednom místě jsou pak naprostou samozřejmostí a vám stačí jen poslat e- mail či zvednout telefon.

Publikováno v Stavba.