Spočítejte, kolik máte věcí. Má každá svoje místo?

Spoustu věcí si spíše koupíte, než abyste opakovaně platili za půjčení. Vezměte si třeba kolo. S jeho pořízením ale přijdou další otázky. Kam s ním? Kde ukládat helmu? Velká garáž může být řešením, jen když máte opravdu dostatek prostoru. Na druhou stranu i zde se hodí mít kolo upevněné na místě. A teď si vezměte všechny věci, které jsou rozptýlené po vaší domácnosti.

Když se vrátíme ke kolu a dalšímu sportovnímu a venkovnímu vybavení, není výjimkou, že je najdete na speciálním věšáku v interiéru, nebo v garáži. V malých bytech musíte být kreativnější, nebo lépe řečeno, řemeslníci, kteří vymyslí například kladkový systém na upevnění při stropu. Co se týče dalšího příslušenství, vše by mělo být po ruce a ideálně v jedné přihrádce. Toto pravidlo se vyplatí dodržovat v celé domácnosti.

Úložné prostory

Začneme u těch tradičnějších – u skříní. Praktickým řešením jsou vestavěné skříně na míru, které využijete do posledního centimetru. Můžete si navolit počet polic, ale i prostor na ramínka, podle toho, jestli jste příznivcem skládání či ne. Jednotlivé šuplíky nechte uvnitř rozdělit na menší části, což se hodí jak u pásků, tak u kravat. Nejvyšší patra, která jsou hůře dostupná, využijete pro skladování sezónních věcí.

A teď méně tradiční. Úložnéprostory v interiéru mohou být velmi dobře skryty například v posledních třech schodech. Další vychytávkou jsou uměle vytvořená nízká patra, u stropu připevněné skříňky, nebo police. Nejlepší je samozřejmě zástěnek, který vznikne například příčkou v dostatečně velké předsíni. Vnitřek zorganizujete jednoduše díky regálům. Zasunovacími nebo klasickými dveřmi tento prostor oddělíte a vše máte na jednom místě.

Kde sehnat odborníky

Ať už potřebujete uložit cokoli kamkoli, bude se vám hodit kontakt na dobré řemeslníky. Také by bylo dobré, kdyby vám dopředu vše nacenili. K tomu vám pomůže Poptávej.cz. Jejich služby jsou pro vás jako poptávající zdarma a nezávazné. Zadáním poptávky přes poptávkový formulář, získáte nabídky realizace přímo do e-mailu. Tam vám přijde jedna nebo více cenových nabídek na míru. Vyberete si tu nejlepší a detaily domlouváte již napřímo. Je to jednoduché, tak proč to nevyzkoušet hned?

Publikováno v Interier.