Nenahraditelné dřevo v interiéru. Až na věky.

Snažili se ho zaměnit za dlažbu. Mělo ho vystřídat linoleum. Jeho detaily chtěli vyrýt do betonu. Dřevo ale nikdo nenahradí. Masivní parkety přežily několik generací nejedné rodiny. Trámy se dochovaly po staletí. Tak proč spoléhat v interiérovém designu na jiný materiál?

Vlastnosti dřeva skvěle popisuje příklad, kdy kupujete novou skříň. Dřevotříska se pod tíhou ukládaných věcí bude viklat. Kovové části mohou být příliš měkké, nebo tak silné až působí brutálně. Každý, kdo kupuje nábytek na léta letoucí, sáhne po masivním dřevě a tak i šikovném truhláři. Akorát se o takový kvalitní kus dřeva musíte umět postarat. Správně jej nalakovat, navoskovat nebo namořit. Odvděčí se vám dlouhotrvající nákloností.

Láska jako trám

Klasické designové dřevo v interiéru pro milovníky rustikálního stylu představují trámy. Nemusí být původní, ani mít opěrnou funkci. Zajímavě rozdělují prostor ve velkých místnostech a tak se postarají o nezaměnitelnou podobu interiéru. Trámy můžete zakomponovat do kuchyňského koutu. A řeč není jen o klasických vertikálních trámech a la sloupech. Atmosféru roubenky vyvoláte stropními trámy, kterými šikovná firma vyplní strop dodatečně.

Obklady a obkladačky

Dřevo vypadá krásně také na zdi. Místo si najde tam, kde tapety nebo pestré barevné nátěry. Střídat můžete různé typy dřevin a díky tomu vyniknou zajímavé ornamenty. Tenké ploché kusy dřeva mohou sloužit jako plátno, do kterého lze vyřezat vlastně cokoli. Stejně jako trámy mohou tyto výrobky jemně oddělit prostory v pokoji.

Najděte si svého truhláře

Masivní dřevo není nejlevnější záležitost, ale dlouhodobě se vyplatí. Svého dodavatele si můžete najít velice snadno prostřednictvím stránek Poptávej.cz. Každá poptávka zde vložená je pro poptávajícího zdarma a nezávazná. A jak na to? Za pár minut vyplníte, co potřebujete vyrobit, dodat a kde. Na uvedený email dostanete do pár dní nabídky přímo na míru. Můžete je jednoduše porovnat, vybrat nejlepší a zbytek už je jen na vaší domluvě. Poptat můžete i jiné materiály a služby.

Publikováno v Interier.