To nejlepší povlečení je české výroby!

Domácí je prostě domácí. Proč dovážet z daleka něco, co máme doma a jsme v tom dobří? Stejně jako má světový věhlas české pivo, i povlečení české výroby patří mezi špičku a udělá z místa, kde bydlíme, opravdový domov.

To, jak se v něm budeme cítit, ovlivní i drobnosti jako polštářek na pohovce, ručník v koupelně nebo povlečení a přehoz na postel. I na detailech totiž záleží.

K tomu, aby i tyto maličkosti dotvářely celkovou pohodovou atmosféru domova po dlouhou dobu je třeba, aby byly kvalitní. Když si pořídíte nová okna nebo podlahu, očekáváte, že vám budou dlouho sloužit. Ani elektroniku a nábytek si nepořizujete na chvíli. A s povlečením je to úplně stejné. Chcete, aby nějakou dobu vypadalo přesně tak, jako když jste si ho zakoupili.

České povlečení je kvalitní

Splní i ty nejnáročnější požadavky. Neříkáme, že se nemůžete spálit, že nenarazíte na to méně kvalitní. Když ale dodržíte pár zásad výběru povlečení, vyvarujete se toho.

Jak vybrat kvalitní povlečení?

Nevybírejte jen očima, neřešte jen barvu a motiv. To jsou věci, které vám kvalitu nezaručí. Zaměřte se hlavně na materiál a jeho složení. Když dobře vyberete, můžete se těšit na jemné a hebké povlečení, které bude prodyšné a zároveň absorbuje pot a vlhkost.

Hustota příze

Kvalita všech tkanin se posuzuje podle hustoty příze. V případě povlečení to znamená, že:

  • Povlečení s hustotou pod 200 nití na palec čtvereční není právě nejkvalitnější. Pravděpodobně vám bude dělat radost jen chvíli.
  • Pro povlečení je ideální hustota 200-300 nití na palec čtvereční.
  • Chcete špičku na trhu povlečení? Pak musí mít přesně 300 nití na palec čtvereční.

Nejlepší je bavlna s dlouhými vlákny

Jen díky ní si budete v posteli připadat výjimečně. Bavlna s krátkými vlákny nebo směsové tkaniny nejsou tak příjemné a komfortní.

Náš tip: Vyzkoušejte povlečení z bavlněného saténu. Nic lepšího si domů pořídit nemůžete.

Zkontrolujte švy

První, na co byste se měli podívat hned, jak vezmete jakýkoli textil do ruky, jsou švy. Napoví vám hodně o kvalitě a výdrži.

U povlečení zkontrolujte, zda jsou těsné, rovné a relativně krátké. Čím víc stehů napočítáte, tím bude povlečení kvalitnější. Dlouhé švy se snadno trhají. Podrobnému zkoumání by neměli ujít žádné švy lemující okraje peřiny ani polštáře.

Hledáte kvalitní povlečení české výroby, které vám vydrží dlouhé roky? Pak jedině to z Petrovic. A nemusíte zůstat jen u povlečení, mají i krásné přehozy na postel, koupelnový textil a mnoho jiných produktů.

Publikováno v Interier.