Zahajte sezónu s novou pergolou

Úporná vedra strávíte příjemně pouze ve stínu zastřešené pergoly. Venkovní posezení s přáteli a rodinou si také užijete za dlouhých letních večerů. Proto se na novou zahradní stavbu vrhněte co nejdříve. Nevíte, kde začít? Poradíme vám v tomto článku.

Kam s ní?

Největší problém samozřejmě bývá s vhodným umístěním pergoly na zahradě. Jděte na to od lesa. Vyberte místo, kde nejčastěji sedáte, nebo kde je vám nejpříjemněji. Rozhodováním o umístění jinak můžete strávit další vyprahlá léta. Stavbu už jen tak nepřestěhujete, proto jděte po ověřených místech. Jako tip může posloužit rada, že vhodná zahradní zákoutí mají ideální vzdálenost od domu. Nebudou vás proto bolet nohy, když si budete chodit pro ledové nápoje z lednice.

Stavět nebo nechat postavit?

Po výběru místa nastává problém číslo 2. Postavíte si pergolu sami, nebo si ji necháte postavit? Dřevěné pergoly a doplňky už dnes koupíte podobně jako stavebnici. Pokud tedy nemáte obě ruce levé, určitě bude levnější, pokud si ji postavíte. Na druhou stranu důvěra ve své kutilské já vás může připravit o spoustu času a přivodit vám nové vrásky. Ať už zvolíte jednu, nebo druhou možnost, ověřte si ceny materiálů i prací a získejte nabídky na míru na Poptávej.cz. Pro vás jako poptávající je to zcela zdarma.

Jak poptávat?

Udělejte si pár minutek na to, abyste vyplnili poptávkový formulář. Napište sem, jaké materiály případně jaké stavební práce poptáváte. Přidejte lokalitu, aby v Poptávej.cz našli dodavatele z vašeho okolí. Můžete přiložit i fotografie místa. Pokud budete poptávat stavební práce, pro firmu bude výhodou, když si dopředu zmapují terén. Odešlete poptávku. Krátce poté můžete očekávat telefonát od operátora, který s vámi celé zadání poptávky ještě projde. Až poptávku schválíte, bude odeslána potenciálním dodavatelům. Skuteční zájemci pak reagují odesláním cenové nabídky na míru do vašeho emailu. Vyberete si tu nejlepší a dohodněte se s vybraným dodavatelem. Sláva! Nová pergola už je na cestě.

Publikováno v Stavba,Zahrada.