Jak vybrat vhodnou sedačku

Kuchyně je srdcem domu či bytu. Obývací pokoj je zase prostor pro často vyhledávaný odpočinek mysli i těla. A k tomu patří vhodná sedačka.

Ve většině obývacích prostor je v centru pozornosti televizor, občas krb s knihovnou, ale sedací soupravy jsou prvkem, kterému se nikdo z nás nevyhne. Jde o tichého, věrného a statečného pomocníka, bez něhož by obývací pokoj ztratil svou funkci. V první řadě je důležité přihlížet k velikosti a využití sedací soupravy.

Výběr sedací soupravy

Někdy si můžete dovolit zasadit gauč do prostoru, jindy je třeba vsadit na rohové sedací soupravy. Ty jsou efektivním využitím menších místností a současně slouží většímu počtu lidí při návštěvách a rodinných oslavách. Mnohé z nich jsou rozkládací a zároveň skvěle poslouží i jako náhradní postel pro hosty. Při častějším využívání této funkce zohledněte tvrdost či měkkost materiálu v sedací části. Při jejím využívání staršími lidmi zvolte pevnější provedení a vyšší výšku sedačky, ze které se snadněji postaví. Hodit se vám může i úložný prostor. Alternativou masivních rohových sedaček jsou jednotlivé, takzvané modulové pohovky, které nabízejí různé varianty v rámci prostoru a podle potřeby se dají doplnit a rozšířit o další kusy.

Pohovka podle stylu

Velikost není to jediné, podle čeho vybíráme. Dalším kritériem je samotný styl sedací soupravy. Přihlížíme k barvě i materiálu. Kožené potahy jsou nestárnoucí klasikou. V domácnosti s malými dětmi či domácími mazlíčky volíme raději snadno čisticí a odolné materiály. Lehčí, látkové potahy mají výhodu v jejich možnosti praní a výměny. Volit pak můžeme nejrůznější vzory, barevné kombinace, jednoduché i extravagantní potahy. Sedací souprava je základním kamenem, na kterém si postavíte svůj oddechový kout. Vše musí samozřejmě ladit s doplňky. Pokud zrovna nechcete další dvoumístnou sedačku a máte dostatek místa, co třeba klasická lenoška? Má nádech nostalgie.

 

Jaké zvolit doplňky

Kromě polštářků nebo taburetek můžete navíc ještě zvážit křesla, netradiční sedací vaky i závěsnou houpací síť. Zajímavý prvek v podobě houpací sítě, který se vám může zdát vhodný spíše do dětského pokoje se snadno stane velmi vkusnou a oblíbenou součástí vašeho obývacího pokoje. Vyhledávaným prvkem posledních let jsou různé sedací vaky poskytující maximální relaxaci a ocení je díky jejich tvarovatelnosti a kreativním variacím zejména děti. Cena pohovky se odvíjí od vaší finanční situace. Dostupnost internetových obchodů nabízejících široké spektrum zboží s dodáním na adresu je sice fajn, občas je ale lepší vidět v kamenném obchodě, do čeho investujete. Foto může klamat. Výběr proto nepodceňujte. Pak si můžete dopřát zasloužený odpočinek a pohodlí vaší nové pohovky.

 

Publikováno v Interier.