Domy jako stavebnice

Snad každý z nás si jako malý postavil dom z kostek nebo z jiné stavebnice nebo nejrůznějších materiálů. “Hrát” si ale můžeme i jako dospělí. Navíc s jistým účelem: zajistit bydlení pro sebe a svou rodinu.

Obytné domy se montují z prefabrikovaných částí iv minulosti, ať již rodinné, nebo celé komplexy na sídlištích. Na jejich stavbě se podílela osvědčená společnost Montované stavby a její odborní pracovníci. Dnes je na trhu firem, které mají ve svém programu výrobu montovaných staveb, mnohem více a stále více lidí o nich má zájem. A nejde jen o stavby určené k bydlení .

Montované obytné domy, haly a další stavby

Dnes se dají sestavit nejen nová bydlení, kancelář a sklady pro podnikání, ale i další stavby určené k životu v obcích a městech, tzv. komunální stavby, tj. školy, mateřské školky, zdravotnické zařízení, domy pro seniory apod.
Výhodou montovaných staveb z různých materiálů je, že jejich účel začne sloužit za několik měsíců od rozhodnutí stavby. Právě tato prognóza ve výstavbě vede k tomuto výběru. Montované stavby se staví na klíč podle výběru zadavatele. Přesně podle přísloví, že čas je peníze, mezi veřejnou tradicí, že náklady na pořízení montovaných staveb jsou vyšší než bychom na jejich dokončení čekali déle než jeden rok. Ti, kteří těmto stavbám nejsou nakloněni, argumentují také tím, že nemuseli odolat přírodním živlům.
Ceny montovaných stavebse liší od cen za zděné stavby, což je zhruba o několik desetkrát procent. Vyšší pořizovací náklady se však kompenzují sníženými náklady na energii potřebnou pro vytápění. Pro montované stavby jsou příznačné vynikající tepelněizolační vlastnosti, které mohou snížit náklady na vytápění ve srovnání s náklady potřebnými v tradičních stavbách až o polovinu.
Ani poznámky k snížené odolnosti, pokud jde o bezpečnost stavebních konstrukcí, nejsou nezbytné. Domy se vyznačují vynikajícími statickými vlastnostmi, takže odolají i silnému větru nebo vichřici, jak ukázaly zkoušky, tak i menšími povodněmi a ohni. Konstrukcetěchto staveb je zajištěna nejen staticky, ale i proti požáru tak, aby splnila požadované bezpečnostní normy, které jsou neodlouvavé. Pokud realizujeme montovanou stavbu renomovanou firmou, je rozhodně jejím budoucím uživatelům nebezpeční od prvků není ohrožena.

Velká stavebnice

Dům nebo jiná stavba od výrobce přináší na parcelu v jednotlivých dílech. Některé stěny již mají zabudované okna i dveře a současně jsou dodány také všechny požadované doplňky, které si objednali, včetně fasády. Výhodou montovaných staveb je dodržování termínů dodávky, takže není důvod pro změnu termínu přepravy. Také se nemění cena, což bývá obvyklé u klasických staveb, takže můžeme shrnout, že cena a termín montovaných staveb jsou trvalé. Samozřejmě musí být pro montovaný dům připravený základ.

Jaroslava Modrá se rozhodla pro montovanou stavbu na pozemku uprostřed přírody na kraji Kroměříže, kam jdou dlouhé léty tzv. na zahrádku. “Mám tak na starém klíně bydlení v přírodě, takže mohu být od rána do večera na zahrádce, mám levnější provoz, což já vítám, protože vstup aby se stala můj člověk a každá koruna byla ušetřena pro mne důležitá.Po poradě s odborníky jsem vybral dřevěnou budovu, přivezli ji z Finska s dvěma kamiony s přívěsy.Každý kus měl svůj číselný, podobně jako na papírových modelech, které si někdy slepil syn z časopisu ABC, a na každé bylo uvedeno také mé jméno, paní Modra, což mi příjemně pobavilo.Nebo jsem se nepodařilo, že by mohl být chybějící kus.Jsem bydlil za čtyři měsíce.Nicméně, začala se v březnu bagrovat pásy, následovala základní deska, v dubnu přijela kamiony a začala prázdnin již u mě byla vnučka na prázdninách. Po prvním zimě, kdy jsem ušetřila zatopení , Jsem ráda, ZE jsem se rozhodla pro TuTo stavbu, „vysvětluje Jaroslava Modrá rozhodnutí, kterou její rada svého syna přispěla.

 

Posted in Stavba.