Chcete mít na zahradě bazén? Jaký si vyberete?

S přicházejícím létem si každý z nás zřejmě uvědomuje, jak dobré je mít na své zahradě bazén. Obzvláště pokud si vzpomeneme právě na léto minulé, které bylo velmi horké a suché. Ať už jej budete mít u svého domu nebo na chatě, jistě se budete pídit po tom, jaký typ bazénu je pro vás nejvhodnější. Podívejte se na několik rad, které by vám měly při rozhodování pomoci.

Populární jsou bazény nad zemí

Pravděpodobně nejlevnější variantou venkovního osvěžení jsou nadzemní bazény. Ty známe zpravidla jako kruhovou konstrukci se stěnami ze silného plastu. Plášť takového bazénu může být i celokovový. Asi nejvíce se ale v poslední době prodávají bazény nafukovací. Bývají velmi nenáročné, vlastně vám stačí jen rovinka, na kterou bazén položíte. Tyto bazény se skládají z PVC pláště a nafukovacícho prstence. To je vše. I do těchto typů bazénů se dodávají filtrace, stačit ale může i obyčejná bublinková plachta, která zabrání nečistotám, aby se dostali do vody a zároveň ohřívá vodu.

Klasika jsou zapuštěné bazény

bazénZapuštěný bazén už vyžaduje mnohem více financí, ale dostanete jeho prostřednictvím kvalitní zážitek z plavání. Ten, komu nestačí se jenom vyrachtat, ale chce si skutečně zasportovat, zřejmě ani nic jiného nezbyde. Nakonec ale i tady lze vybrat levnější varianty. V prodeji jsou již bazény plastové, ale připlatit si můžete za keramické, nerezové, nebo železobetonové a podobně. Když už se rozhodnete pro bazén, který je zapuštěný v zemi, zauvažujte také o jeho zastřešení. Zážitek z plavání se tak znásobí, ale navíc ochráníte vodu před zbytečnými nečistotami, budete si moci dopřát koupel i za deštivého počasí a déle zde udržíte teplo. Funkci bude plnit také z hlediska bezpečnosti. Do bazénu nikdo nespadne, bude-li zavřený. Ostatně na bezpečnost byste u bazénu měli myslet na prvním místě. Proto také volte dlažbu kolem něj protiskluzovou.

Ať už budete mít nadzemní, či zapuštěný bazén, měli byste si do něj pořídit nějakou filtraci. Počítejte s tím, že bude pravděpodobně hlučnější, takže dříve, či později budete chtít zřejmě na filtrační jednotku použít nějaký kryt, který místo odhluční.

Volba typu bazénu není jednoduchá a kromě finanční stránky zřejmě budete zvažovat i další aspekty, jako je bezpečnost a design. V tomto směru bude nejlepší, pokud se půjdete podívat k někomu, kdo daný typ bazénu vlastní. Rozhodování pak bude snazší.

 

 

K

Publikováno v Zahrada.