Jaký vyberete zahradní stan?

marquee-419284_1280Zahradní stany získávají v poslední době na oblibě a to nejen kvůli tomu, že chrání před deštěm a sluncem, ale také proto, že jsou cenově dostupnější. Jejich klady přitom nevycházejí jen ze schopnosti stínit, ale také v tom, že jsou skladné. Ve chvíli, kdy párty stan nepotřebujete sbalíte jej do úhledné krabice a schováte třeba v garáži, ve sklepě, na půdě a nebo v pergole na zemi.

Tam bude odpočívat dokud nepřijede návštěvu parta kamarádů nebo rodina a nezapne se gril na zahradní párty. Během chvíle postavíte zázemí pro případ, že bude slunce příliš pálit, nebo naopak sprchne.

Jakou velikost

Při výběru správného párty stanu musíme hledět na několik faktorů. Prvně bychom se měli starat o velikost stanu. Bývá na vašich oslavách narozenin hodně lidí? Jezdí i několik rodin s dětmi? Kamarádi? Pak se možná vyplatí investovat do stanu, do kterého se všichni vejdou. Předejdete tak trapným momentům, kdy se musí mačkat desítky lidí ve stanu a někdo dokonce bude muset zůstat venku.

Největší stany pro velké párty se prodávají v rozměrech 6 x 12 metrů ovšem takového obra využijete spíš na firemní akce, nebo skutečně obří oslavy. „Zdravý rozměr“ pro lidnatější události začíná někde na rozměrech 4 x 4 metry.

Pro běžné příležitosti, kdy se sejde nejbližší rodina a přátelé vystačí stany začínající na rozměrech 3 x 3, nebo 3 x 6 metrů. Sem se vejde celý ansábl i se skleničkami, aniž by se museli na sebe mačkat.

Nůžkové stany nebo klasika

V menších rozměrech je zpravidla ještě další možnost výběru a to mezi klasickými stany a takzvanými stany nůžkovými. Nůžkové stany jsou jednoduché v tom, že se neskládají z několika částí, ale rozkládají se a skládají jedním tahem. Zpravidla bývají daleko stabilnější a pevnější než klasické zahradní párty stany. Další předností nůžkových stanů je jejich skladnost po složení, často si je odnesete v jednom balíčku jako tašku.

Ať už se rozhodnete pro nůžkovou, či standardní konstrukci, jistě si užijete jakýkoliv párty stan na zahradu a to nejen v případě oslav, ale také třeba jen tak pro malou rodinnou sešlost, když nechcete osazenstvo nechat trpět pod žárem slunečních paprsků.

Posted in Zahrada.